Kontaktpersoner for udvalget bag Hyldgårdsmarkedet:

 

Jens Chr. Hyldal, H C Lumbyesvej 49, 7430 Ikast

Ansvarlig for økonomi

Tlf. 5170 8604

e-mail: hyldal@gmail.com

________________________________________________________________________

 

 

 

Britta Nedergaard, 7430 Ikast

Ansvarlig for hjælpere i boderne + diverse:

Tlf. 9960 4000

e-mail: brittahn@gmail.com

_______________________________________________________________________

Karsten Vang. H.C. Lumbys Vej 10, 7430 Ikast

Ansvarlig for tombolaen samt sponsorer:

Tlf. 97 14 01 61. mobil 40 5 541 82

e-mail: kv@hbtrapper.dk

_______________________________________________________________________

 

 

Janni Degn, Tove Ditlevsens Vej 82, 7430  Ikast

Ansvarlig for underholdning - markedets festabe :-)

mobil: 61 69 52 25   

e-mail: Janni.degn@hotmail.com

_______________________________________________________________________

 


Henrik Merstrand, HC Andersensvej 96, 7430 Ikast

Ansvarlig for hjemmeside samt booking af stande

Tlf. 92 15 91 15

e-mail: Hmerstrand@gmail.com

 

_______________________________________________________________________


Karin Vinther, Vibevej 18, 7430 Ikast

Mobil 20 16 62 01

Ansvarlig for boder samt hjælpere

e-mail: kari6911@iks.dk

_______________________________________________________________________

Sigmund Rubeksen, Grønhøj 16, Ikast

Mobilnummer: 20647065

e-mail: s.rubeksen@gmail.com

_______________________________________________________________________


Nanna Mertner, Lyøvej 32, Hammerum

Mobil. 61 66 99 38

e-mail: nanna.mertner@gmail.com

_______________________________________________________________________

Troels Smedegaard, 

Ansvarlig for Parkering & skilte

troels@t-smedegaard.dk

Mobil. 21 41 18 52

_______________________________________________________________________

Robert Bagger, Claudisvej 16, 7430 Ikast

Ansvarlig for lidt af det hele :-)

robag@ikast-brande.dk

Mobil. 60 80 31 31

_______________________________________________________________________

Torben Rønnow Jensen, Jacob Gades Vej 15, 7430 Ikast

Ansvarlig for tombola & sponsorer

Torben.ronnow.jensen@gmail.com

Mobil. 30 58 80 10

_______________________________________________________________________

 

Jesper Frølund Arevad, Marie Bregendahls vej 101, 7430 Ikast

jesper.arevad@hotmail.com 

Mobil. 30 57 01 38

_______________________________________________________________________________________________

Stine Hansen, 2199 8586

hellekjaer@msn.com

_______________________________________________________________________________________________